Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

Sveika, darželio bendruomene!

Kartu su artėjančiomis metų šventėmis Sezoninis sveikatingumo gūsio“ numeris vėl atkeliauja pas Jus! Šiame žiemos sezono naujienlaiškyje rasite naudingų rekomendacijų ir patarimų.

Žiema – nepakartojamai žavingas laikotarpis. Jaukūs vakarai, gaivus oras, gražiausios metų šventės ir delnuose tirpstančios snaigės žadina dėkingumą šį metų laiką. Šio sezono naujienlaiškyje „Vilnius sveikiau“ komanda atkreips dėmesį į žiemos laikotarpio aktualijas, primins apie glaudų fizinio aktyvumo ir emocinės būklės ryšį ir kartu pasidžiaugsime šiuo jaukiai šaltu laikotarpiu.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė darželio bendruomenė!
Linkime sveikatos

„Vilnius sveikiau“ komanda

Žiemos sezono naujienlaiškyje skatiname atrasti žiemos žavesį drauge! Komandos paruošti skaitiniai primins apie meilės sau ir artimiesiems svarbą bei padės sukurti jaukią vidinę būseną  ir suaugusiesiems, ir mažiesiems skaitytojams. Aptarsime, kokiais veiksmais galime parodyti meilę, o vaikų šį kartą laukia linksmos užduotys, skatinančios aktyviai ir turiningai praleisti žiemos dienas ir vakarus, atrasti žavią žiemos fizinę veiklą, išmokti sukurti jaukią valgymo aplinką ir paįvairinti dienas su šventiniu sveikatos kalendoriumi. O, galiausiai, rubrikoje „Pasidalinkime patirtimi“ pateiksime svečio įžvalgas apie oro kokybę, užterštumą ir vaikų laiko leidimą lauke.

Dėkojame už draugystę ir su nekantrumu laukiame susitikimo pavasariniame „Sezoniniame sveikatos gūsyje“!

ŽIEMOS SEZONO SKAITINIAI TĖVAMS, GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS IR PEDAGOGAMS

Dalinkis meile kiekvieną dieną

„Vilnius sveikiau“ komanda kviečia tėvus (globėjus / rūpintojus) ir ugdymo įstaigų darbuotojus pasirūpinti tvirtu ryšiu ir kokybišku laiku su šeima ne tik gražiausių metų švenčių metu. Sukūrėme rekomendacijas, kurios, tikimės, padės paįvairinti savo kasdienybę su artimaisiais

Meilė savijautai

Jaukiausiu metų laikotarpiu kviečiame atsigręžti į save: „Vilnius sveikiau“ komandos rekomendacijos padės prisiminti reguliaraus fizinio aktyvumo svarbą mūsų emocinei ir fizinei būklei. Tiek suaugusieji, tiek vaikai galės susipažinti su jiems rekomenduojamu žingsnių per dieną skaičiumi.

UŽDUOTYS VAIKAMS

Pažadas sau judėti

Artėjant šaltesniam metų laikui svarbu nepamiršti ir fizinio aktyvumo naudos.  „Vilnius sveikiau“ komanda paruošė užduotį, pagelbėsiančią lengviau pasirinkti tam tikros dienos judėjimo būdą. Šios užduotys padės lengviau palaikyti fizinį aktyvumą šaltesniu metų laiku bei įtraukti draugus ir šeimos narius kartu pajudėti.

ŠVENTINIO LAIKOTARPIO veiklų rinkinys

„Vilnius sveikiau“ komanda paruošė Jums šventinio laikotarpio kalendorių. Kviečiame vaikus daugiau laiko praleisti su šeimos nariais ir sukurti jaukią Kalėdų laukimo atmosferą. Šios idėjos skirtos stiprinti šeimos tarpusavio ryšius, padėti vieni kitiems ir pasirūpinti savo aplinka.

Receptas jaukiems vakarams

Receptas, pagal kurį galėsite pasigaminti sveikatai palankesnį patiekalą namuose su šeimos nariais. Ruošdami Kalėdų jaukumu kvepiantį pyragą nepamirškite jaukumą sukurti ir savo namuose. Tai padės padaryti užduotis „Šventėmis kvepiantis Kalėdų pyragas“.

Labai svarbu, kad įvairaus amžiaus vaikai turėtų galimybę leisti laiką lauke, nes tai prisideda prie jų sveikatos ir emocinės gerovės. Vis dėlto gali kilti klausimų, ar tikrai saugu vaikams būti lauke miesto aplinkoje, kur važinėja daug automobilių, stovi įvairios gamyklos.

Apie oro kokybę ir taršą kalbamės su Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ Visuomenės sveikatos stebėsenos ir strateginio planavimo skyriaus specialistu Matu Budriūnu.

Kokie veiksniai turi įtakos oro kokybei ir taršai?

Vilniaus mieste daugiausia susiduriame su šiais veiksniais: transporto ir pakeltąja tarša (dulkės keliamos dėl intensyvaus eismo, vykdomų statybos darbų ar kelių remonto) bei dėl namų ūkio kūrenimo atsiradusia tarša. Oro kokybei įtakos turi ir pačios oro sąlygos – esant nepalankioms sąlygoms, tokioms kaip sausas oras arba vėjo ar kritulių nebuvimas, oro tarša išsilaiko ilgiau.

Į ką turėtų atkreipti dėmesį vaikus auginančios šeimos ir ugdymo įstaigos, kai kalbame apie oro taršos problemą?

Vaikus auginančios šeimos ir ugdymo įstaigos turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad oro tarša vaikams yra pavojingesnė nei suaugusiesiems. Vaikų kvėpavimo takai dar formuojasi, taip pat jie kvėpuoja greičiau nei suaugusieji, todėl įkvepia daugiau užterštame ore esančių kenksmingų dalelių.

Ko norėtumėte palinkėti ar patarti mūsų naujienlaiškio skaitytojams?

Atėjus šaltajam metų sezonui linkiu pasisaugoti ne tik oro taršos, bet ir peršalimo ligų, tad rūpinkitės savo ir artimųjų sveikata bei nesušalkite!

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32