Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

Sveika, darželio bendruomene!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau” komanda

https://www.vilniussveikiau.lt/

Lapkritis – tai paskutinis rudens mėnuo, kuris vis rečiau džiugina savo orais ir vis labiau vilioja laiką leisti namuose. Kaip nuspalvinti savo rudenišką kasdienybę? Mėnesio pradžioje, lapkričio 6-ąją, minime Pyragų dieną, kurios metu galime iškepti patį skaniausią pyragą ir pasidalyti su savo artimaisiais ir draugais, nes šio lapkričio 29-ąją minime ir Draugo dieną!

Draugystė gali turėti ne vieną atspalvį, ji gali būti įvairi, todėl lapkričio naujienlaiškyje tėvai ras patarimų, kaip atrasti draugystę su sveikatai palankia gyvensena, pedagogams priminsime, kaip padėti vaikui lavinti empatiją, o vaikams parengėme vaizdo įrašą apie draugystę su daržovėmis ir vaisiais, apie jų vartojimo naudą, mažylius kviesime atlikti užduotį, kuri padės išmokti užjausti kitą, o kartu su tėveliais Pyragų dienos proga galėsite rasti puikų skanaus ir sveikatai palankaus pyrago receptą. Mokykimės atrasti kuo įvairesnių draugystės atspalvių, juk būti draugu yra menas!

LAPKRIČIO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

https://www.vilniussveikiau.lt/patarimai-kaip-padeti-vaikui-lavinti-empatija/

Empatija mums leidžia lengviau suprasti aplinkinių žmonių mintis, jausmus ir savijautą. Nuo mažų dienų empatijos jausmo skatinamas gali padėti išugdyti vaikų atjautos, kito supratimo ir sąmoningos pagalbos šalia esantiems gebėjimus. Čia rasite visus svarbiausius žingsnius, kurie padės pamatą Jūsų vaiko empatijos lavinimui!

https://www.vilniussveikiau.lt/patarimai-kaip-susidraugauti-su-sveikatai-palankia-gyvensena/

Dažnas mitas, jog sveika gyvensena tai tik subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas, tačiau ne mažiau svarbi yra ir žmogaus psichologinė gerovė. Šį mėnesį parengėme rekomendacijas tėvams, kurios padės prisijaukinti sveikatai palankią gyvenseną ir sukurti su ja ne tik gražų, bet ir stiprų, savijautai naudingą ryšį.

UŽDUOTYS VAIKAMS

https://www.vilniussveikiau.lt/mokomes-kaip-uzjausti-kita/

Nebėra skirtumo tarp gero ar blogo, normalaus ar nenormalaus elgesio, nes viskas yra vienodai norma. Būtent tokią nuostatą pripažinti yra laikoma tolerancija. Pakantumas kitam – tai gebėjimas priimti kitą tokį, koks jis yra, parodant rūpestį, susirūpinimą ir pagalbą tada, kada žmogui to reikia. Užduotėlė „Kaip užjausti kitą?” padės vaikams suprasti ir atskirti jausmus, kurie moko užjausti kitą.

https://youtu.be/ccIfotCdCkA

Tinkamus maitinimosi įpročius ugdyti ir šviesti apie mitybos poveikį žmogaus sveikatai labai svarbu nuo pat vaikystės. Daržovės ir vaisiai – labai svarbi sveikatai palankaus raciono dalis. Kodėl juos reikia valgyti? Kokių medžiagų jie turi? Šis vaizdo įrašas padės labiau pažinti ir paskatins valgyti vaisius ir daržoves!

https://www.vilniussveikiau.lt/sveikatai-palankaus-pyrago-receptas/

Atėjus vėsesniems ir rudeniškiems orams, kviečiame turiningai ir sveikai praleisti laiką su mažiausiųjų pagalba virtuvėje! Lapkričio mėnesį yra minima Pyragų diena, tad paruošėme Jums ne tik gardaus, bet ir sveikatai palankaus, datulių pyrago receptą.

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25