Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

https://www.vilniussveikiau.lt/

Sveika, darželio bendruomene!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau” komanda

Sausis – pirmasis naujųjų metų mėnuo dažnai tampa naujų pasižadėjimų, tikslų ir siekių atskaitos tašku. Tai puikus metas užsibrėžti naujus tikslus ir sutelkti jėgas jiems įgyvendinti. Todėl kviečiame visą bendruomenę naujus metus pasitikti su naujais, sveikatai palankias įpročiais.

Tikime, jog „Vilniaus sveikiau” komandos paruoštos priemonės sudomins ir paskatins rinktis sveikesnę kasdienybę tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Tėvams parengėme patarimų, kaip pagerinti vaiko maitinimosi įpročius. Pedagogus skatiname pradėti gaminti sveikiau pasitelkiant sveikatai palankaus maisto gaminimo rekomendacijas. Vaikams parengėme fizinio aktyvumo kalendorių, o užplūdus negatyvioms emocijoms tikimės, kad pagelbės nusiraminimo užduotis. Taip pat kviečiame pasižiūrėti filmuką apie dantukus ir prisiminti (o galbūt ir sužinoti naujovių), kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Ženkime į naujus metus ryžtingai!

SAUSIO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

https://www.vilniussveikiau.lt/kaip-pagerinti-vaiko-maitinimosi-iprocius/

Vaikystė – tai ypatingas asmens vystymosi laikotarpis, kadangi jo metu įgyti įvairūs įpročiai ir įgūdžiai dažniausiai išlieka visam gyvenimui. Svarbu, kad tėvai nuo pat mažens skirtų dėmesio savo vaikų maitinimosi įpročiams ugdyti. Mažyliui augant tai padeda įvertinti ir tinkamai pasirinkti maisto produktus, o šie išugdyti įpročiai sudaro pagrindą turėti gerą sveikatą suaugus ir net senatvėje.

Sveikatai palankaus maisto gaminimo patarimai

Maisto kokybė, skonis ir jo teikiama nauda organizmui tiesiogiai priklauso nuo jo gaminimo būdo. Net ir sveikatai palankūs maisto produktai gali tapti žalingi jūsų organizmui, jeigu netinkamai juos paruošite. Tad kviečiame susipažinti su maisto gaminimo patarimais ir įprasti gaminti sveikiau!

UŽDUOTYS VAIKAMS

https://www.vilniussveikiau.lt/savaites-tempimo-pratimu-kalendorius/

Vieną iš vaikų sveikatai svarbių fizinių ypatybių – lankstumą siūlome lavinti pasitelkus tempimo pratimus. Savaitės lankstumo kalendorius padės formuoti sveikatai palankų įprotį atlikti tempimo pratimus kasdien, o Jūs kartu su vaikais galėsite džiaugtis ne tik naujais įgūdžiais, bet ir sumažėjusia fizine bei emocine įtampa.

https://www.vilniussveikiau.lt/pykcio-ugnikalnis-3/

Gebėjimas valdyti emocijas – vienas sudėtingiausių asmenybės uždavinių, tad pabandykime to išmokti drauge! Užduotis apie galimus pykčio ugnikalnius padės formuoti ne tik geras emocijas, bet ir įprotį valdyti ir nuslopinti staiga pakilusias neigiamų pojūčių bangas. Pasitikime naujus metus laimingi ir ramia nuotaika!

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=vQw-of9gn3g

Graži šypsena – mūsų vizitinė kortelė. Svarbu prisiminti, kad norint turėti sveikus dantis kruopšti kasdienė burnos ertmės priežiūra yra būtina. Todėl kviečiame vaikus ugdyti taisyklingus dantų priežiūros įpročius ir pasižiūrėti trumpą filmuką, kuris supažindins su burnos ertmės priežiūros pagrindais.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25