Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

Sveika, darželio bendruomene!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

https://www.vilniussveikiau.lt/

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau” komanda

Gegužė – paskutinis pavasario mėnuo, tad, maloniai šildant saulės spinduliams ir kylant oro temperatūrai, „Vilniaus sveikiau” komanda kviečia kuo daugiau laiko praleisti su šeima gryname ore, nenustoti tyrinėti ir pažinti naujus dalykus!

Tėvams parengėme patarimų, kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą ir suteikti drąsos bei ryžto. Pedagogams patarsime, kaip susitvarkyti su vaikų neigiamomis emocijomis ir kurti glaudesnį ryšį su mažaisiais. Vaikams parengėme užduotis, skatinančias ieškoti atradimų ir laisvalaikį leisti su šeima: gaminsime gaivųjį limonadą, kad šiltomis dienomis atsigautume sveikai bei skaniai, o pajudėti bei atrasti naujas sporto šakas kvies atpažinimo užduotis. Linkime gaivaus, šviesaus ir kupino gerovės mėnesio!

GEGUŽĖS MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Dažnas lankymasis pas įvairius sveikatos priežiūros specialistus vaikams kelia stresą, juos gąsdina nežinia, skausmo ar nemalonių pojūčių tikimybė. Vaikai linkę turėti išankstinį įsivaizdavimą, ko tikėtis, ir būti nusiteikę priešiškai. Dalijamės patarimais, kaip vaiką paruošti vizitui pas odontologą, kaip kalbėti su juo šia tema, ir linkime, kad vizitai pas bet kurios srities gydytoją keltų kuo mažiau streso.

Kaip reaguoti į agresyvų vaiko elgesį?

Vaiko emocijoms didelę įtaką daro ne tik biologiniai augimo procesai, hormoninė veikla, bet ir socialinė aplinka, jo bendravimas su kitais žmonėmis. Šie veiksniai gali lemti vaiko nuotaikų kaitą, pykčio ar agresijos protrūkius. Paruošėme patarimų, kaip bendrauti su neigiamų emocijų apimtu vaiku, kad būtų lengviau jį suprasti ir žinoti, kaip reaguoti.

UŽDUOTYS VAIKAMS

Ar gerai pažįsti sporto šakas?

Pavasarį palydėkite aktyviai! Atlikdami paruoštą užduotį, gegužės mėnesį pažinkite naujas, dar nepatirtas sporto šakas. Išsirinkite tris Jums labiausiai patikusias fizines veiklas ir kartu su visais šeimos nariais jas išbandykite likusių gegužės mėnesio savaitgalių metu.

Užduotis apie odontologinius instrumentus

Vaikų dantų būkle skatinama rūpintis nuo pat mažų dienų, pasirodžius pirmiesiems dantukams. Paruošta užduotis padės prisiminti ir atpažinti gydytojų odontologų darbo metu naudojamus instrumentus bei nepamiršti rūpintis savo dantų būkle!

Sveikatai palankaus limonado receptas

Labai svarbu nuo pat mažens lavinti vaikų įprotį gerti kuo daugiau vandens ir kuo mažiau gaiviųjų gėrimų, o kartais, kai labai norisi atsigaivinti saldžiau, kviečiame pasigaminti naminį limonadą, kuris neturi pridėtinio cukraus. Gaminti kartu ne tik linksma, bet ir naudinga!

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32