Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

https://www.vilniussveikiau.lt/

Sveika, darželio bendruomene!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau” komanda

Gruodis – stebuklingai gražus ir užburiantis mėnuo, daugumos nerimastingai laukiamas ištisus metus. Kartu su baltąja sniego paklote švenčiame ir gražiausią metų šventę – Kalėdas. Mėnesio pradžia suaugusiesiems kupina apmąstymų ir susikaupimo bei darbų planavimo, o mažieji ima svarstyti, kaip maloniai nustebinti tėvelius ar smagiai praleisti laiką drauge.

Šio mėnesio naujienlaiškyje kviečiame šventes pasitikti ramiai ir pasiruošus. Suaugusiuosius supažindinsime, kaip sumažinti su šventėmis susijusią įtampą, o prasidėjus šventėms ir pakilus nuo šventinio stalo – jaustis nepersivalgiusiam ir energingam. Vaikams paruošėme smagią ir naudingą užduotį, kuri padės pradžiuginti artimąjį, o kad vakarai laukiant Kalėdų neprailgtų – paruošėme sveikatai palankių receptų sąrašą, kuris puikiai tiks papuošti šventinį stalą. Po gardžių patiekalų pakviesime pažaisti fizinį aktyvumą skatinantį žaidimą, kuris išjudins tiek mažus, tiek didelius. Ženkime į didžiausias metų šventes pasiruošę kartu!

GRUODŽIO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

Patarimai, kaip sumažinti su šventėmis susijusią įtampą

Ramybės laikotarpiu laikomos žiemos šventės yra svarbus savęs pažinimo, atsipalaidavimo ir gerumo metas. Tačiau pasiruošimas joms dažnai būna kupinas streso. Vis mąstome, ką padovanoti artimiesiems, kaip paruošti šventinį stalą. Čia rasite patarimų, kaip visiems šeimos nariams sumažinti susikaupusią įtampą prieš artėjančias šventes ir Kalėdas praleisti gražiausių emocijų sūkuryje.

Patarimai, kaip nepersivalgyti per šventes

Gydytojai teigia, kad kiekvienais metais per šventinį laikotarpį persivalgymų skaičius padidėja 20–30 procentų. Jei ir tu esi tarp tų, kuriam sunku atsilaikyti neparagavus visų ant stalo esamų patiekalų, ir paskui jauti nemalonius jausmus virškinamajame trakte, kviečiame paskaityti mūsų parengtas rekomendacijas, kaip nepersivalgyti per šventes.

UŽDUOTYS VAIKAMS

Žaidimas „Kauliukas”

Kalėdos – šeimos susitikimų metas. Todėl po šventinių patiekalų kviečiame visą šeimą smagiai ir aktyviai praleisti laiką pasitelkus „Vilniaus sveikiau” komandos paruoštą žaidimą. Praleiskite šias šventes sveikai ir smagiai!

Kalėdiniai receptai

Artėjant jaukiausioms metų šventėms paruošėme ne tik skanių, bet ir sveikatai palankių receptų rinkinį, todėl raginame gaminti ir ragauti kartu su visa šeima. Linkime ramių ir sveikatai palankių švenčių artimųjų apsuptyje!

Šventinis atvirukas

Artėjančių Kalėdų proga kviečiame mažuosius sukurti ne tik jaukų ar gražų kalėdinį atviruką, bet ir prisiminti sveikatai palankius produktus, kuriuos turime vartoti, kad ne tik šventiniu laikotarpiu jaustumėmės gerai ir energingai. Šį jaukų rankdarbį padovanok savo šeimos nariui.

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25