Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 190022823, Adresas: Viršuliškių g. 9, LT-05107, Vilnius, Tel.: 241 67 14, El.paštas rastine@zilvitis.vilnius.lm.lt

Aktuali informacija

Sveika, darželio bendruomene!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau” komanda

Pasibaigus šiltai vasarai ir vis trumpėjant šviesiam paros laikui, sulaukėme spalvoto ir naujus mokslo metus atnešusio metų laiko – rudens. Šiuo periodu daug laiko praleidžiame ne namuose, tad labai svarbu rūpintis savo režimu, kad šį nuostabų sezoną praleistume prasmingai ir turiningai! Šiuo naujienlaiškiu užbaigsime vasaros atostogas ir pradėsime naujus mokslo metus.

Rugsėjo mėnesio naujienlaiškyje tėvai / globėjai ras patarimų, kaip tinkamai pasiruošti vaikų mokymosi sezonui, pedagogams Pasaulinės savižudybės prevencijos dienos proga suteiksime naudingos informacijos, kaip atpažinti ir padėti galvojančiajam apie savižudybę. Vaikams parengėme sveikesnio sumuštinio receptą ir kalendorių, kuris padės smagiai ir lengvai prisitaikyti prie naujos rutinos, o Šypsenos dienos proga prisiminsime dantukų valymo eigą.

RUGSĖJO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

Grįžimas į darželį dažnai yra įtemptas laikas vaikams ir jų šeimoms. Nepaisant to, kad prieš atostogas vaikas noriai ėjo į darželį, sugrįžimas yra įprastos rutinos pasikeitimas, prie kurio gali tekti pratintis iš naujo. Kviečiame susipažinti su keletu patarimų, padėsiančių vaikui lengviau grįžti į darželį po atostogų.

Kaip padėti mažyliui grįžti į darželį

 

Minėdami tokią svarbią dieną, pateikiame rekomendacijas, kaip atpažinti, reaguoti ir padėti žmogui, galvojančiam ir ketinančiam imtis savižudybės veiksmų. Taip pat nurodome, į kokias nemokamos pagalbos linijas galima skambinti, bei įstaigas, į kurias galima kreiptis skubios ar dvasinės pagalbos.

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

 

UŽDUOTYS VAIKAMS

Naujieji mokslo metai atneša į mūsų gyvenimus daug įvairių permainų, viena iš jų  pasikeitusi rutina ir režimas. Priprasti prie jų Jums padės ir motyvuos linksmasis kalendorius. Pasitelkite į pagalbą tėvus / globėjus ir atlikite kasdienius veiksmus, rinkite žvaigždutes, o jeigu norite – pasidalinkite rezultatais su ,,Vilnius sveikiau” naujienlaiškio komanda el. paštu ir gaukite diplomą.

Įpročių ir dienos režimo lavinimo kalendorius

 

Dažnai suaugusieji ir vaikai neįsivaizduoja savo pusryčių be greitai sutepto sumuštinio. Tai skanu ir greita, tačiau ar pagamintas sumuštinis yra maistine verte naudingas? Išspręskite šią užduotėlę ir gaukite kelis sumuštinių, kurie bus ne tik skanūs, greitai pagaminami, bet ir maistingi, receptus!

Susitepk sveikesnį sumuštinį

 

Kiekvienais metais, spalio 1 dieną, visas pasaulis švenčia Tarptautinę šypsenos dieną. Šia proga raginame vaikus atlikti lavinamąją užduotį, kurios metu jie ne tik smagiai praleis laiką, bet ir prisimins dantukų valymo eigą. Taisyklingas dantukų valymasis padės sukurti ne tik gražią, bet ir sveiką šypseną.

Dantukų valymo planas

 

Erkių platinamų ligų prevencija

INFORMACINIS FILMUKAS

https://www.youtube.com/watch?v=lu79BBz-IXE

 

Projektas „Ruoškis bėgti” Ei, trūkstame jūsų registracijų didžiausioje bėgimo šventėje „Ruoškis bėgti”! Kviečiame gauti nemokamas registracijas į į pasirinktą bėgimo trasą: 1500 m (bėgimas su vaikais, seneliais ar bendruomene😉) 5 km, 10 km, 21 km ir 42 km!

Kilus klausimų, drąsiai kreipkitės Ingrida.voicechovska@vvsb.lt 

 

 

 

 

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimas

Užmegztas pokalbis gali padėti ❤

Kaip ir kasmet, minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kartu su partneriais organizuojame net kelis šiai dienai skirtus renginius. Kviečiame visus dalyvauti, išgirsti ir parodyti aplinkiniams, kad kiekvienas iš mūsų galime ištiesti pagalbos ranką tam, kuriam to reikia labiausiai. Savižudybes įveikime drauge!

RENGINIO PROGRAMA

 

Rugsėjo 9 d. (ketvirtadienis)

Nuo 17.30 val.  lauksime Lukiškių aikštėje – čia bus teikiama emocinė parama, galėsite gauti informacijos apie pagalbos galimybes bei sužinosite vakarinio renginio programą.

Nuo 18 val.  prisijunkite prie 6 kilometrų dviračių ar paspirtukų žygio „Savižudybes įveikime drauge”! Startuosime Lukiškių aikštėje, judėsime link Vingio parko ir grįšime atgal. Po žygio bus įteiktos dovanos.

Registracija 👉 https://bit.ly/3kyeAOA

Nuo 19.30 val.  Lukiškių aikštėje organizuojamoje vakarinėje diskusijoje su psichikos sveikatos srityje dirbančiais specialistais ir žinomais visuomenės žmonėmis kalbėsime apie tai, kaip emociniai sunkumai bei suicidinės mintys gali užklupti kiekvieną, nepaisant jo lyties, amžiaus, profesijos ar pajamų.

Registracija 👉 https://bit.ly/3kyeAOA

 

Rugsėjo 10 d. (penktadienis)

Nuo 10 val.  Nacionalinėje dailės galerijoje vyks savižudybių prevencijos „safeTALK” mokymai. „safeTALK” – tai 4 valandų trukmės mokymai, kurių metu asmuo įgyja žinių, kaip atpažinti žmones, mąstančius apie savižudybę, kaip pradėti pokalbį apie savižudybę, kur nukreipti tęstinės pagalbos.

Registracija 👉 https://bit.ly/3yA7oGy

Nuo 12 iki 18 val.  Vilniaus „Huracán Coffee” kavinėse (Gedimino pr. 35, Totorių g. 1, Etmonų g. 2) galėsite užsukti ir pasikalbėti su psichologu apie jus neraminančius klausimus, sužinoti, kur jūs ar jūsų artimas žmogus gali kreiptis pagalbos.

Registracija 👉 https://bit.ly/3DACcLa

Nuo 13 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Savižudybių prevencijos biuras organizuoja konferenciją „Suicide in Media”, skirtą žiniasklaidos atstovams.

Daugiau informacijos el. paštu rimantas.misevicius@vpsc.lt

Nuo 16 val.  Vilniaus Rotušės didžiojoje salėje vyks filmo „Būsiu su Tavimi” peržiūra. Virginijos Vareikytės ir Maximilieno Dejoie filme „Būsiu su tavimi”/ „I’ll stand by you” (2021 m.) jautriai, su empatija atskleidžiama savižudybės tema. Filmo peržiūrą organizuoja VšĮ „IN SCRIPT”.

Registracija 👉 https://bit.ly/3jxBK8E

Renginiuose dalyvauti galima pateikus savo asmens dokumentą ir galiojantį Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą (daugiau informacijos rasite čia: https://bit.ly/3ydhn4w).

 

Nuoroda į Facebook renginį: https://bit.ly/3zEs4yp  

 

Kilus klausimų, kreipkitės:

greta.oklinskaite@vvsb.lt

+370 659 684 96

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15